Reklama

Tablety dla chorych na COVID-19 w pleszewskim szpitalu

Opublikowano: 21 stycznia 2021 12:38
Autor: Farida Leśniewska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Koronawirus Cztery tablety specjalnie dla chorych na covid-19 trafiły do pleszewskiego szpitala. Dzięki temu zakażeni pacjenci będą mogli porozmawiać z bliskimi i skorzystać z internetu.

Reklama

Koronawirus to taka dziwna choroba, która oddala nas od siebie. Zarażony musi się izolować. Kontakt - nawet z najbliższymi – nie jest możliwy. Wiedzą to nader dobrze pacjenci oddziału covidowego w pleszewskim szpitalu. Wielu z nich od dłuższego czasu nie widziało rodziny. Nie mogą wyjść nawet na chwilę z tzw. izolatki. Dlatego tak potrzebna jest im choćby rozmowa telefoniczna. Nie każdy ma jednak smartfona czy dostęp do Internetu. Ale i na to znalazła się rada.  

Koronawirus. 40 pacjentów w PCM

Blisko 40 pacjentów leczonych jest obecnie na oddziale covidowym w Pleszewskim Centrum Medycznym. W różnym stopniu przechodzą oni zakażenie koronawirusem. Wszystkich jednak łączy jedno - zakaz bezpośrednich kontaktów z rodzinami. Tymczasem nie każdy ma przy sobie telefon i dostęp do Internetu – pozwalający na połączenie się z bliskimi. Stąd inicjatywa jednego z darczyńców, który myśląc o chorych przebywających w izolacji – podarował szpitalowi cztery tablety.

CZYTAJ TAKŻE: Jak zarejestrować się na szczepienia przeciw koronawirusowi?

Sprzęt wykorzystywany jest właśnie przez przebywających na oddziale covidowym i dla przewlekłe chorych. Urządzenia wyposażono w darmowy dostęp do Internetu po to, aby online  mogli kontaktować się ze swoimi najbliższymi.

- Zdajemy sobie sprawę, że szczególnie dla osób starszych odseparowanie od rodzin jest bardzo trudne. Dlatego teraz każdy z nich może w dowolnym momencie - korzystając z połączenia video - porozmawiać z najbliższymi – mówi Błażej Górczyński, prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego. 

W razie konieczności przy obsłudze urządzeń pacjentom pomaga personel. 

Koronawirus. Kontakt pomaga 

Dla każdego chorego kontakt z bliskimi jest niezwykle ważny. Również dla zmagających się z koronawirusem. Wiadomo, że zwykła rozmowa może mieć wpływ na lepsze samopoczucie, a nawet pomaga szybciej wrócić do zdrowia. 

- Ci, którzy trafili na oddział covidowy są całkowicie odizolowani od świata zewnętrznego. Dlatego często widzimy  łzy wzruszenia u  pacjentów rozmawiających dzięki tabletom przez komunikatory internetowe ze swoimi współmałżonkami, dziećmi czy wnukami - mówi dr n. med. Krzysztof Cieszyński – ordynator oddziału wewnętrznego i zarazem szef oddziału covidowego w Pleszewskim Centrum Medycznym.

Z osobami z zewnątrz nie mogą też mieć bezpośredniego kontaktu pacjenci oddziałów dla przewlekłe chorych - Paliatywnego i  Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Przebywający tam chorzy są szczególnie podatni na zakażenie COVID-19. Dlatego oni również mogą korzystać z podarowanych szpitalowi tabletów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 miesiące temu | ocena +3 / -0

    Gardlo mnie boli, przewlekle

    Tablet nie zastąpi laryngologa - panie prezesie PCM. Laryngologa daj pan Pleszewianom. Chwala zaś dla darczyńcy laptopów. A dlaczego nie moze pan prezes ujawnic jego nazwiska? Czy to przrz zazdrość?

  • 4 miesiące temu | ocena +4 / -0

    Pacjent

    Czy jeszcze ktoś potrafi myśleć inaczej niż przez pryzmat covid? Co za durnoctwo. A ludzie leżący na innych oddziałach, oddzieleni od rodziny w czym ich rozlaka różni sie od tej covidowej? Az nie chce się dalej komentowac.