Reklama

Gizałki. Kto zostanie nowym dyrektorem Gminnego Centrum Kultury?

Opublikowano: 2 lutego 2021 15:00
Autor: Przemysław Góralczyk

Gizałki. Wójt ogłosił konkurs na dyrektora GCK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Będą zmiany w Gminnym Centrum Kultury w Gizałkach? Wójt Robert Łoza właśnie ogłosił konkurs na to stanowisko. Chętni mogą zgłaszać się do 15 lutego.

Reklama

Przypomnijmy – w maju ubiegłego roku zmarła Jolanta Roszak – wieloletnia szefowa placówki. Dlatego konieczne okazało się powołanie osoby pełniącej obowiązki dyrektora. Zdecydowano się powierzyć tę funkcję pracownicy GCK – Judycie Podsadnej.

Gizałki. Tomice. Kto zostanie dyrektorem GCK?

– Pani Judyta Podsadna jest jedynym pracownikiem GCK, więc to był naturalny wybór. Nowe obowiązki będzie pełnić do końca bieżącego roku – informował wówczas wójt Robert Łoza.

Sama zainteresowana mówiła krótko.

–Trzeba się przyzwyczaić do nowej sytuacji. To jest trudne z tego względu, że pracowała z panią Jolą, a teraz jej już nie ma… – mówiła „Życiu Pleszewa” Judyta Podsadna. 

Gizałki. Tomice. Kto zostanie dyrektorem GCK?

Wójt Łoza tłumaczył także, że po kilku miesiącach zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora. Tak też teraz się stało. W międzyczasie zmieniono statut placówki i wprowadzono w nim istotną zmianę – dyrektora GCK nie będą wybierać już radni, ale włodarz gminy. 

Zmianę taką wprowadzono, by dostosować statut do ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. 

Gizałki. Tomice. Kto zostanie dyrektorem GCK?

Chętni na stanowisko mogą składać dokumenty w urzedzie gminy do 15 lutego. Kandydaci muszą mieć wykształcenie wyższe magisterskie (preferowane w zakresie kultury, sztuki, bibliotekoznawstwa, nauk społecznych, humanistycznych i artystycznych), i co najmniej 5-letni staż pracy, w tym co najmniej 3 lata pracy w instytucji kultury lub samorządowej jednostce organizacyjnej działającej w zakresie kultury. Otwarcie ofert zaplanowano na 17 lutego. Wtedy wyłonieni zostaną kandydaci spełniający określone warunki. 23 lutego zaplanowano rozmowy kwalifikacyjne. Nowy dyrektor zatrudniony zostanie od 1 kwietnia. Umowa zostanie podpisana na czas określony – 5 lat. 

Czytaj także: Gizałki. Wygrali maszt i flagę od premiera. W akcję szczególnie włączyło się jedno sołectwo...

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Kasjer

  Praca za 2800 na stanowisku dyrektora to pomyłka..W markecie więcej się zarabia...Ale fakt płaca adekwatna do poziomu GCK.

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Patrycja

  szybki popieram myślę że za zadecyduje rozsądek i zostanie Pani Judyta bo to odpowiednia osoba pomocna

 • 3 miesiące temu | ocena +5 / -1

  Szybki

  tylko Pani Judyta Jest odpowiednią osobą bardzo jest przyjemna i właściwie po co to szukanie nowej osoby chyba faktycznie ktoś chce się dobrać do Togo stanowiska i to powinni ludzie głosować

 • 3 miesiące temu | ocena +5 / -6

  referent

  Przestańcie z tymi konkursami w gminach.Przeciez tylko jedna osoba decyduje kto będzie miał pracę.

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -6

  Mieszkaniec

  Podobno Tadeusz ma chrapke na to stanowisko.