Reklama

Gizałki. Każdy coś chce. Ale co zrobią?

Opublikowano: 7 lutego 2021 14:00
Autor: Przemysław Góralczyk

Gizałki. Co zrobią w tym roku?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 23,8 miliona złotych dochodu. Wydatki - 26 milionów. I blisko 2,8 miliona na inwestycje. Tak wygląda tegoroczny budżet gminy Gizałki.

Reklama

Dochody tegorocznego budżetu Gizałek według planów to ponad 23,8 mln zł, a wydatki nieco ponad 26 mln zł. 

 

 - Deficyt budżetu w kwocie niemal 2,2 zostanie sfinansowany przychodami jednostek samorządu terytorialnego z niewykorzystanych środków pieniężnych na rachunku bieżącym budżetu wynikających z rozliczenia dochodów i wydatków nimi finansowanych związanych ze szczególnymi zasadami wykonywania budżetu określonymi w odrębnych ustawach oraz wolnymi środkami - mówi wójt Gizałek Robert Łoza.

Gmina Gizałki. Ile na inwestycje?

W tegorocznym budżecie gminy Gizałki na inwestycje zaplanowano blisko 2,8 miliona złotych. Najwięcej - bo 1,2 miliona złotych - kosztować ma przebudowa drogi Szymanowice - Tomice. 400.000 zł przeznaczono na zadanie realizowane wspólnie z Samorządem Województwa Wielkopolskiego, czyli budowę kolejnego odcinka ścieżki rowerowej z Gizałek do Tomic.  250.000 zł gmina Gizałki zamierza przeznaczyć na prace związane z remontem ulicy Szkolnej w Gizałkach. W planach gmina ma również kilka mniej kosztownych inwestycji drogowych. Ponadto 75.000 zł zabezpieczono w budżecie na zakup samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, 300.000 zł na dotację na dofinansowanie zakupu samochodu ratowniczo - gaśniczego, a kolejne 300.000 zł na  rozbudowę połączoną z przebudową budynku szkoły w Wierzchach na przedszkole wraz z adaptacją pomieszczeń kuchennych i sanitarnych.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.